To jest stara wersja strony!


Rejestracja domen

Aby zarejestrować nową domenę w i-host.pl utwórz konto na stronie www.i-host.pl/dns.html. Jeżeli posiadasz już konto zaloguj się na nim pod tym samym adresem.

Po zalogowaniu się do panelu należy kliknąć kolejno na:
1. Rejestracja domeny.
2. Następniepnie w polu [2] wpisać interesującą nas nazwę domeny. W naszym przykładzie będzie to domena domeny-w-ihost.pl.
3. Po kliknięciu na „Sprawdź” możemy sprawdzić możliwość rejestracji. W naszym przypadku domena jest dostępna do rejestracji [3].
4. Jeżeli chcemy kontynuować należy zaznaczyć domenę [4] i kliknąc Dalej [5].\\
6. W kolejnym punkcie otrzymamy cenę rejestracji wybranej przez nas domeny. Jeżeli wszystko się zgadza należy zaakceptować publikację danych w bazach WhoIs i kliknąć Dalej.

7. W ostatnim już punkcie wyświetli się podsumowanie. Należy zaakceptować regulamin i kliknąć w Wygeneruj płatność.

8. Teraz należy odwiedzić swoje konto e-mail. Mówimy o koncie email, które zostało użyte do utworzenia konta w www.i-host.pl/dns.html. W mailu znajdziesz wniosek rejestracji domeny i dane do dokonania przelewu. Twoja domena zostanie zarezerwowana do czasu opłacenia wniosku. W momencie otrzymania przez nas wpłaty, Twoja domena zostanie oznaczona i w pełni aktywowana.

Uwaga: Prosimy zwracać uwagę na termin płatności załączony we wnioskach. Nieopłacenie wniosku w wyznaczonym terminie może skutkować zwolnieniem domeny i przejęciem jej przez innego internautę. Z uwagi na różnice w sesjach bankowych sugerujemy nie odkładać zleceń na tzw. „ostatnią chwilę”.

Jeżeli masz już wykupioną domenę u innego registrara - nic nie stoi na przeszkodzie aby taką domenę przenieść do nas. Aby wykonać transfer domen musisz zalogować się do panelu dostępnego pod adresem dns.html. Po prawidłowym zalogowaniu należy odnaleźć dział menu Transfer domen, a następnie kliknąć w Dodaj transfer domeny

Wyświetli się formularz transferu domen. Należy zapoznać się z wyświetlonym opisem i wpisać nazwę domeny, która będzie przenoszona do i-host.pl. W naszym przykładzie będzie to domena transfer-ihost.pl.

Po wpisaniu domeny należy kliknąć na „Dodaj te domeny”. Jeśli wszystko przebiegło prawidłowo otrzymamy informację, że domena została dodana do transferu. W kolejnym etapie z menu wybieramy Transferuj…. Wybór zależy od rozszerzenia domeny, która została dodana do transferu. W naszym przykładzie jest to .pl więc wybieramy Transferuj domeny .pl.

Końcowy etap to wpisanie kodu AuthInfo. AuthInfo to unikatowy kod generowany dla każdej domeny. Ma on na celu potwierdzenie własności domeny. Kod ten uzyskasz u swojego obecnego registrara. Jeżeli już masz kod AuthInfo swojej domeny dodaj go w polu authinfo domeny / status. Zaznacz pole wyboru oznaczone na czerwono i kliknij Transferuj.

W kolejnym etapie otrzymasz informację z prośbą o zweryfikowanie Twoich danych personalnych. Potwierdź je i ponownie kliknij Transferuj.

Koniecznie sprawdź swoją pocztę e-mail. Dokonanie transferu domeny wymaga PODWÓJNEGO potwierdzenia. Otrzymasz wiadomość e-mail od obecnego registrara oraz od nas. W obu należy potwierdzić transfer i przejęcie domeny. Pamiętaj, że opisany tutaj przykład nie jest wzorcowy. W przypadku różnych rozszerzeń domen proces transferu może się odrobinę różnić. Jeżeli cały proces przebiegł prawidłowo, w menu w zakładce DomenyZarejestrowane powinna być Twoja przetransferowana domena.

W przypadku problemów skontaktuj się z nami.

Uwaga: Jeżeli transferujesz domenę globalną (np. com, net, org itp) proszę zwracać uwagę na otrzymywane maile. W niektórych przypadkach ICANN ( instytucja odpowiedzialna obecnie za przyznawanie nazw domen internetowych, ustalanie ich struktury oraz za ogólny nadzór nad działaniem serwerów DNS na całym świecie) prosi o mailową weryfikację transferu domeny i/lub potwierdzenie danych teleadresowych.