Bazy danych

Aby utworzyć nową bazę danych zaloguj się do panelu zarządzania serwerem. Bazy danych są przez nas trzymane na dedykowanych szybkich serwerach. Dlatego też przed założeniem bazy danych należy wydzielić część miejsca z serwera i przenieść go na serwer baz danych. Aby to zrobić należy kliknąć na Bazy danych a następnie na Limity dyskowe baz danych. Po wpisaniu ilości miejsca jakie przeznaczmy na bazy danych i zapisaniu zmiany są od razu widoczne. Określona przez nas ilość miejsca jest odejmowana z serwera i alokowana na serwerze baz danych.

Teraz kliknij w Bazy danych a następnie w Dodaj bazę danych MySql:

Uzupełnij w formularzu następujące dane:

  • hasło,
  • ilość miejsca jaką przeznaczasz na tą bazę
  • i ewentualnie opis.

Po kliknięciu na Dodaj bazę zostanie ona założona, a Ty zobaczysz stronę z kompletem informacji potrzebnym do jej konfiguracji.

Nazwa bazy danych jest tworzona przez generator i wiązana z Twoim serwerem/hostingiem. Nie udostępniliśmy możliwości jej zmiany w celu zapewnienia stabilności działania usług i zachowaniu prawidłowego uporządkowania danych.

??? Jak mogę zmienić hasło do bazy danych? Aby zmienić hasło zaloguj się do panelu zarządzania serwerem. Następnie kliknij w Bazy danych a potem w Lista baz danych MySql. Wybierz bazę, której chcesz zmienić hasło. Wpisz hasło w polu Nowe hasło i kliknij Zapisz

Najprostszą metodą zarządzania bazami danych jest phpMyAdmin, który oczywiście jest zainstalowany na naszych serwerach. Posługując się danymi z wcześniejszego pytania użyjemy owych danych wchodząc na adres panelu phpmyadmin podanego wyżej.

Po wpisaniu adresu bazy w przeglądarce - pojawi się informacja o certyfikacie bezpieczeństwa. Należy go dodać i zainstalować. Pojawi się okno logowania, w którym wpisujemy znane nam Login i Hasło:

Po zalogowaniu się możemy już zarządzać swoją bazą danych:

Dane do konfiguracji bazy danych znajdziesz w edycji bazy która Cię interesuje. Zaloguj się do panelu zarządzania serwerem. Po zalogowaniu się kliknij na Bazy Danych a następnie na *Lista baz danych. Kliknij na wybraną Bazę Danych aby poznać jej adres oraz dane.

Adres do phpMyAdmin jest widoczny po zalogowaniu się w panelu zarządzania serwerem. Po zalogowaniu się kliknij na Bazy Danych a następnie na *Lista baz danych. Kliknij na wybraną Bazę Danych aby poznać jej adres oraz dane. Możesz tam również zmienić hasło.

Upewnij się, że wpisujesz prawidłowy login i hasło. Pamiętaj, że login do phpMyAdmin NIE JEST taki sam jak do panelu serwera. Dane do logowania możesz zawsze sprawdzić w edycji swojej bazy danych

Jeśli chcesz zaimportować bazę danych zaloguj się do swojego phpMyAdmina, a nastepnie kliknij na Import w górnym menu.

Plik bazy danych może być zaimportowany w formie archiwum gzip, bzip2 lub zip. Pamiętaj, że plik skompresowany musi miec rozszerzeie [nazwa].[format].[kompresja], na przykład mojabaza.sql.zip. Jeśli Twoja baza jest większa niż 64MB - skontaktuj się z nami.