Schemat katalogów ftp

Poniżej została opisana struktura katalogów, które zobaczysz się po zalogowaniu się na swoje konto ftp. Po połączeniu do konta FTP zobaczysz foldery odpowiadające nazwom Twoich domen.

Jeśli masz dodaną wyłącznie jedną domenę na przykład - twojadomena.pl - wówczas taki sam folder znajdzie się na liście w kliencie FTP. Dodatkowo będzie tam również folder serwera (w naszym przypadku jest to mojhost.h4.i-host.pl - oczywiście nazwa tego folderu będzie indywidualna. Adres z końcówką .i-host.pl możesz uznać za stronę testową.

Katalog nazwaserwera.i-host.pl jest katalogiem domeny Twojego serwera. Możesz wykorzystać go np do uruchomienia dodatkowej strony, nie będzie wliczana ona w Twoje limity ilości domen. Jeżeli chcesz go usunąć możesz to zrobić, jednak jest to nie zalecane, gdyż monitorując Twój serwer sprawdzamy tą właśnie domenę.

Pamiętaj, że jeśli masz dodanych więcej domen w panelu serwera, to każda z nich będzie reprezentowana przez osobny folder. Odpowiednio będzie to twojadomena.pl, twojadomena2.com, twojadomena3.eu i tak dalej.

Po wejściu w folder domeny po raz pierwszy zobaczysz domyślną stronę.

Będzie to index_default.php oraz folder default_files. Pliki i sam folder możesz spokojnie usunąć i wgrać swoją stronę www.

UWAGA usunięcie całego folderu np. twojadomena.pl spowoduje wykasowanie wszystkich danych powiązanych z Twoją domeną. Ich odtworzenie będzie możliwe wyłącznie z utworzonej przez nas Kopii Bezpieczeństwa (Backup). Kopia może być starsza od danych które posiadałeś w momencie usunięcia folderu głównego.