Panel klienta

W panelu klienta możesz zmienić swoje dane kontaktowe, dane do rozliczeń, sprawdzić finanse, oraz zarządzać wszystkimi swoimi serwerami. Poniżej znajdziesz listę tematów pomocy związanych z panelem klienta.

Konto w panelu klienta https://www.i-host.pl jest niezbędne aby skorzystać z naszych usług. Aby je założyć należy wejść w logowanie do panelu i uzupełnić formularz zakładania konta dla nowych użytkowników. Po uzupełnieniu formularza i kliknięciu na załóż konto jest ono od razu aktywowane, a nowy użytkownik jest od razu zalogowany.

Aby zalogować się do panelu klienta wejdź na stronę https://www.i-host.pl i kliknij ikonę Panel klienta w lewym górnym rogu witryny. Możesz też użyć bezpośredniego odnośnika: https://www.i-host.pl/panel

Aby przypomnieć hasło do swojego serwera wejdź w logowanie do Panelu klienta. Pod formularzem logowania znajdziesz odnośnik Skorzystaj z opcji przypomnienia hasła. Możesz też użyć bezpośredniego odnośnika https://www.i-host.pl/przypomnienie.html.

W formularzu wpisz swój login do panelu klienta i adres email jaki podałeś podczas tworzenia konta. Po kliknięciu na Wyślij przypomnienie nowe hasło zostanie wygenerowane i wysłane na Twój adres email.

Jeżeli nie pamiętasz swojego loginu lub adresu email który podałeś podczas logowania, skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta pisząc maila na adres biuro@i-host.pl.

Po zalogowaniu się do panelu klienta kliknij w Zmiana hasła w menu po lewej stronie. W formularzu wpisz stare hasło do swojego panelu oraz uzupełnij nowe. Po kliknięciu Zapisz zmiany hasło będzie zmienione.

Aby zamówić nowy serwer należy najpierw wybrać interesująca nas opcję. Możemy skorzystać z gotowych pakietów lub skonfigurować parametry serwera tak, aby dopasować serwer do swoich potrzeb i nie płacić za zbędne usługi. Niezależnie od wybranej opcji parametry serwera można później dowolnie zmieniać w edycji serwera.

Po skonfigurowaniu swojego serwera zostaniemy przekierowani na stronę logowania. Jeżeli masz już założone konto zaloguj się, jeżeli nie - uzupełnij formularz i załóż nowe konto. Po zalogowaniu się proces zamówienia będzie kontynuowany.

W formularzu zamówienia wpisz:

  • nazwę serwera - może składać się z małych liter oraz cyfr i musi mieć od 4 do 12 znaków
  • hasło - musi posiadać od 6 do 12 znaków i składać się z dużych i małych liter cyfr i znaków , . + _ & # @ !

Zostaniesz poinformowany o cenie za wybrany przez Ciebie serwer. Po kliknięciu na Zamawiam serwer zostanie on od razu założony, na na Twój adres email zostanie wysłany mail z fakturą proforma oraz kompletem informacji dotyczącym logowania do nowo założonego serwera.

Możesz od razu się na niego logować i korzystać z siedmiu dni darmowych testów.

Aby zobaczyć informacje o Twoich serwerach zaloguj się do swojego panelu klienta. W menu po lewej stronie wybierz Twoje serwery i kliknij na serwer który Cię interesuje.

Po wejściu w edycję serwera znajdziesz tam następujące informacje:

  • nazwę serwera
  • adres serwera
  • datę jego aktywacji oraz datę wygaśnięcia
  • status
  • jego cenę bazową (bez usług dodatkowych)
  • listę usług dodatkowych

Aby zmienić hasło do panelu zarządzania serwerem należy wejść w ustawienia serwera i uzupełnić formularz zmiany hasła w części Zmiana hasła do panelu serwera. Hasło zostaje zmienione od razu.

Jeżeli nie pamiętasz pod jakim adresem znajduje się Twój panel zarządzania serwerem wejdź w ustawienia serwera i kliknij na guzik Zaloguj się do serwera pod informacjami o serwerze. Zostaniesz od razu przekierowany na stronę logowania do panelu serwera.

W trakcie używania może dojść do sytuacji, gdy uznasz, że jego obecne parametry są niewystarczające - na przykład skończy Ci się miejsce na dysku lub chcesz dodać kolejną domenę, a wyczerpałeś obecny limit.

Aby zwiększyć parametry swojego serwera wejdź w ustawienia serwera w panelu klienta.

Na samym dole znajdziesz informację o jego obecnych limitach. Natomiast informację o ich bieżącym użyciu znajdziesz w panelu zarządzania serwerem.

Aby zmienić określony parametr ustaw suwakiem pożądana wartość. Od razu zostaniesz poinformowany o cenie za zamawiane usługi. Po kliknięciu Zamawiam zostaną one od razu aktywowane i od razu możesz z nich korzystać.

Na Twój adres email zostanie wysłana faktura proforma za zamówione usługi. Uwaga - Kwota na fakturze zostanie skorygowana o czas jaki minął od początku okresu rozliczeniowego Twojego serwera.

Jeśli posiadasz u nas kilka serwerów możesz skorzystać na nich z opcji multikonta, aby móc zarządzać wszystkimi swoimi serwerami na raz z jednego panelu.

W panelu klienta w zakładce twoje serwery wybierz serwer, dla którego chcesz włączyć opcję multikonta i kliknij przycisk włącz multikonto.

Dla każdego serwera, który ma działać w tym trybie powtórz operację włączenia multikonta.

Następnie wystarczy, że zalogujesz się do panelu administracyjnego jednego ze swoich serwerów, a będziesz mógł przełączać się bez logowania między wszystkimi swoimi serwerami. Wszystkie serwery z włączonym multikontem będą dostępne do wyboru z listy znajdującej się na górze strony. Wybór należy zaakceptować przyciskiem ↻.