Webmail - wersja mobilna

Panel webmail w i-host to także wersja reponsywna przystosowana do urządzeń mobilnych. Dzięki temu rozwiązaniu odczytanie i wysyłanie wiadomości na ekranie smartfona lub tabletu jest wygodniejsze. Po utworzeniu konta pocztowego na stronie z informacjami o konfiguracji zobaczysz jego adres, https://poczta.i-host.pl. Jeśli otworzysz ten adres na urządzeniu mobilnym - strona sama dostosuje się do ekranu Twojego urządzenia.

Po zalogowaniu się zobaczysz czytelny interfejs. W górnej części zobaczysz skróty do najważniejszych opcji. Są to kolejno od lewej: menu, foldery, utwórz wiadomość, poczta, szukaj. Domyślnym folderem jest skrzynka odbiorcza, gdzie trafiają wszystkie nowe wiadomości. Po tapnięciu maila otwiera się jego zawartość.

Nie działa wersja mobilna

Niektóre urządzenia domyślnie zgłaszają się jako urządzenia desktopowe (PC), a nie mobilne. Wówczas ładowany jest domyślny styl. Aby uruchomić manualnie wersję mobilną zaloguj się do swojej poczty .

W prawym górnym rogu odszukaj opcję Ustawienia. I kliknij na Interfejs użytkownika

Teraz masz możliwość ustawienia skórki dla urządzeń: desktop (komputer PC), tablet oraz telefon. W omawianym przypadku wszystkie urządzenia mają ustawioną skórkę Classic. Dla urządzeń mobilnych polecamy użycie skórki „Litecube”. W tym celu dla tablet oraz telefon kliknij na Classic i z menu wybierz Litecube. Następnie kliknij Zapisz.

Od teraz Twoje urządzenia mobilne będą otwierać pocztę w nowej responsywnej skórce.