Listy mailingowe

Listy mailingowe służą do określenia wybranej przez Ciebie listy kontaktów, ale znanej Tobie pod jedną nazwą. Tworząc i wysyłając wiadomość e-mail na adres Twojej listy mailingowej - trafisz bezpośrednio do grupy odbiorców bez konieczności wpisywania każdego adresu z osobna.

Na przykład - masz wielu znajomych z którymi dzielisz się informacjami. Każdorazowe wpisywanie adresu e-mail jest męczące, dlatego do listy mailingowej możesz wpisać adresy znajomych - Tomka, Kamili, Anety, Adama i Pawła i zapisać ich wszystkich pod nazwą znajomi@twojadomena.pl. Teraz jeśli wyślesz jakąkolwiek wiadomość na adres znajomi@twojadomena.pl to jej kopia zostanie przesłana do wyżej wymienionych osób.

Aby utworzyć listę mailingową zaloguj się do swojego panelu serwera, wejdź w Poczta elektroniczna a następnie kliknij na Dodaj listę mailingową.Do listy mailingowej możesz dodać:
- konta pocztowe będące w Twoim panelu,
- dodać konta zewnętrzne (np. tomek@gmail.com)

Do listy mailingowej możesz dodać każdy adres e-mail z dowolną domeną. Może to być adres znajdujący się w Twojej domenie na Twoim serwerze (np. współpracownicy) czy adresy na gmail, interii, wp, yahoo czy innych.

Na jednej liście mailingowej może znaleźć się do 100 docelowych adresów e-mail.

Ilość list mailingowych, które możesz dodać zależy od Twojego Pakietu hostingowego. Możesz to sprawdzić w panelu serwera zaraz po zalogowaniu.

W ostatniej tabeli zobaczysz limity Twojego hostingu. W poniższym przykładzie możemy jeszcze dodać 4 aliasy pocztowe. Jeśli potrzebujesz więcej aliasów możesz je zamówić bezpośrednio z panelu klienta.

Limit wielkości maila wysyłanego na listę mailingową ograniczony jest przez rozmiar wysyłanej wiadomości dla serwera pocztowego. Został on opisany a części opisującej limity poczty