Strona internetowa to dziś już podstawa działalności każdego przedsiębiorstwa. Prowadzisz swoją firmę i nie masz jeszcze własnej strony WWW? Koniecznie pomyśl o jej założeniu. Zastanawiasz się, jak to zrobić? Rozwiązań jest oczywiście kilka. Jednym z nich jest nawiązanie współpracy z profesjonalną agencją, która zajmie się stworzeniem strony oraz jej obsługą. Sprawdź, jakie zalety ma ta opcja i dla kogo będzie najlepszym wyborem.

Powody, dla których warto mieć firmową stronę

Niezależnie od tego, czy prowadzisz mniejszą, czy większą firmę, zadbaj o swoje miejsce w sieci. Zgodnie z badaniem Mediapanel w listopadzie liczba internautów wyniosła 29,7 mln1. Użytkownicy szukają w Internecie informacji o produktach i usługach. Wykorzystaj więc tę szansę i przedstaw swoją ofertę w sieci, aby dać się odnaleźć swoim potencjalnym klientom.

Firma, która ma własną stronę WWW jest postrzegana jako bardziej profesjonalna i godna zaufania. Można powiedzieć, że strona internetowa jest wirtualną wizytówką przedsiębiorstwa oraz ważnym kanałem sprzedażowym. Dlaczego warto w nią zainwestować? Otóż dzięki dobrze zaprojektowanej firmowej witrynie możesz:

 • zaprezentować swoją ofertę,
 • zdobyć rozpoznawalność,
 • nawiązać nowe kontakty i pozyskać klientów,
 • prowadzić komunikację z osobami zainteresowanymi Twoją ofertą,
 • zbudować pozytywny wizerunek firmy,
 • zdobyć zaufanie odbiorców,
 • zadbać o budowanie relacji z klientami,
 • dokonywać analiz i prowadzić efektywne działania marketingowe,
 • zwiększyć przychody przedsiębiorstwa.

Co trzeba wiedzieć przed założeniem strony?

Jeśli nie masz jeszcze własnej firmowej strony WWW, to czas najwyższy ją założyć. Na początku jednak zastanów się, jakie są Twoje potrzeby – czy chcesz stworzyć prostą, czy bardziej zaawansowaną stronę? Kolejna ważna kwestia to Twoja wiedza i umiejętności – są rozwiązania, które nie wymagają posiadania specjalistycznej wiedzy, inne zaś wymagają pomocy fachowca.

Jeśli jesteś laikiem w kwestii stron WWW i nie masz wiedzy technicznej, skorzystaj ze wsparcia. Na rynku znajdziesz oferty, które zapewniają nie tylko budowę strony internetowej, ale także jej obsługę, pomoc techniczną, domenę i hosting w jednym.

Zwróć uwagę też na to, czy masz możliwość dopasowania oferty do własnych potrzeb. Najlepsze firmy to te, które oferują szeroki wybór pakietów i dodatków dopasowanych do różnych wymagań.


Zbudujemy Ci stronę, która sprzedaje. Sprawdź jak >>


Jak założyć firmową stronę internetową?

Chcesz założyć swoją stroną WWW, ale zastanawiasz się, jak to zrobić? Otóż możliwości jest kilka.

Jedną z nich są kreatory, które kuszą przede wszystkim ceną. Niektóre z nich są nawet darmowe. Ponadto nie wymagają one wiedzy specjalistycznej – stronę można stworzyć samodzielnie. Czy jednak warto? Miej na uwadze, że kreatory mają bardzo ograniczone możliwości, przez co niemożliwe jest wdrożenie wielu potrzebnych funkcjonalności. Ich istotną wadą jest także brak gwarancji bezawaryjnego działania witryny.

Inna opcja to skorzystanie z platform opartych o CMS lub model SaaS. Te pierwsze mogą być dobrym wyborem dla dla osób, które dużą wagę przywiązują do możliwości samodzielnego modyfikowania zawartości witryny. Drugie zaś sprawdzą się dla przedsiębiorców, którzy chcą w krótkim czasie postawić stronę lub sklep internetowy i mają ograniczony budżet.

Niestety zarówno CMS jak i model SaaS mają swoje słabe strony. Jeśli zdecydujesz się na jedną z tych możliwości, musisz poświęcić swój czas na budowę i obsługę, a także mieć wiedzę. Ewentualnie obsługę strony możesz zlecić podwykonawcom, jednak wówczas ostateczny koszt się zwiększy. Dopłacisz też za bardziej zaawansowane funkcje, a w przypadku CMS-ów także za hosting i domenę, bez których strona internetowa nie powstanie.

Dlaczego warto skorzystać z usług agencji?

Potrzebujesz bardziej zaawansowanej, profesjonalnej i nowoczesnej witryny? Nie chcesz ograniczać się do gotowych szablonów dostępnych w kreatorach? Nie masz wiedzy technicznej i czasu na samodzielną obsługę witryny? Skorzystaj z pomocy profesjonalnej agencji marketingowej. Oczywiście trzeba przeznaczyć wtedy nieco większy budżet. Czy to się opłaca? Zdecydowanie tak.

Jeśli zdecydujesz się na usługi specjalistów z agencji, otrzymasz witrynę dopasowaną do Twoich potrzeb. Dostaniesz w pakiecie nie tylko budowę, ale także pomoc w prowadzeniu strony. Nie będziesz musiał się niczym martwić – specjaliści zajmą się wszystkim za Ciebie. Poza tym pamiętaj, że profesjonalna strona to szansa na zdobycie nowych klientów i zwiększenie sprzedaży.

Podsumowując, warto skorzystać z usług agencji, gdyż opcja ta ma sporą przewagę nad innymi rozwiązaniami. Strona stworzona przez profesjonalistów to:

 • oferta indywidualna, dopasowana do oczekiwań i potrzeb,
 • szeroki wybór pakietów, możliwość skorzystania z dodatkowych modułów,
 • wparcie i pomoc specjalisty, który zajmie się obsługą i rozwiązywaniem problemów,
 • domena i hosting wliczone w pakiet,
 • atrakcyjny, nowoczesny wygląd witryny dopasowany do branży i odbiorcy,
 • zapewniona szybkość działania i stabilność strony,
 • strona bezpieczna, z certyfikatem SSL, chroniona przed atakami hakerów i złośliwym oprogramowaniem,
 • strona stale aktualizowana i optymalizowana pod kątem SEO.

Myślisz o swoim biznesie przyszłościowo? Nawiąż współpracę z agencją. Pamiętaj, że dzięki temu będziesz mieć możliwość rozbudowania strony. Otrzymasz też gwarancję utrzymania ciągłości jej działania. Są to zalety, których nie znajdziesz w żadnym innym rozwiązaniu.

Potrzebujesz firmowej strony WWW? Zapytaj o bezpłatną wycenę.


1Wyniki badania Mediapanel za listopad 2021