Kilka porad od ekspertów i-host

Jak wybrać najlepszą domenę dla Twojej firmy?

Ważne, aby domena była łatwa do zapamiętania i wymówienia. Potencjalni klienci mają bez problemu odczytać nazwę strony na banerze lub odtworzyć adres usłyszany w rozmowie telefonicznej czy reklamie radiowej. Domena powinna być krótka i nie zawierać liczb, ani polskich znaków. Pamiętaj, że obecnie częściej wpisujemy adresy stron na ekranie smartfona niż za pomocą klawiatury. Dobrze, jeśli jest oryginalna. No i oczywiście musi być dostępna. Sprawdź swoje pomysły w naszej wyszukiwarce domen i skorzystaj z podpowiedzi.

Jaką końcówkę adresu najlepiej wybrać?

Zastanów się nad skalą swojego biznesu i weź pod uwagę zasięg terytorialny Twojej firmy, planując wybór domeny. Jeśli prowadzisz działalność lokalnie, to rozszerzenie .pl wydaje się naturalnym wyborem. Jeżeli w przyszłości planujesz rozwijać swój biznes międzynarodowo lub chcesz mieć kilka wersji językowych strony, zastanów się nad wyborem końcówek ogólnych .com – .net, .org i .info. Możesz też wybierać spośród setek nowych rozszerzeń takich jak: .sport, .fit, .agency, które w zestawie z nazwą firmy mogą dać unikalne i dobre połączenie.

Czy domena powinna zawierać nazwę firmy?

Nazwa generyczna czy nazwa własna? Pewnie zastanawiasz się, czy użyć w domenie słów kluczowych, opisujących kategorię produktową, czy też postawić na nazwę firmy lub jej znaki towarowe? Jeśli jesteś producentem okien, zawarcie frazy w nazwie jest kuszące, a przy tym wydaje się proste i łatwe do zapamiętania. Pamiętaj jednak, że taka nazwa utrudnia wyróżnienie się na tle konkurencji. Rejestracja domeny z nazwą własną firmy lub jej produktów daje gwarancje unikalności i ułatwia ochronę domeny przed nieuczciwymi praktykami.

Rejestracja domeny - dlaczego warto?

Czy wiesz, że kupując domenę u największych polskich rejestratorów za grosze, przepłacasz za jej przedłużenie? U nas nie tylko tanio kupisz domenę, ale oszczędzisz do 30% na jej przedłużeniu!

Rodzaje domen i ich ceny

Nie tylko .pl, .eu czy .com. Co powiesz na .company? Oprócz standardowych domen zarejestrujesz u nas ponad 110 rozszerzeń dla nowych domen globalnych. Nie czekaj i już dziś wybierz swoją nazwę!

Ochrona domen

Warto zadbać o ochronę i rejestrację znaków towarowych użytych w domenie, aby zabezpieczyć swoją firmę przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi. Zarejestruj domeny z różnymi rozszerzeniami i ogranicz ryzyko tzw. cybersquattingu.

Przeniesiemy Twój hosting i pocztę

Podczas gdy inni sprzedają hosting, my wspieramy naszych Klientów w prowadzeniu firmy. Pomożemy Ci przenieść Twoją stronę, sklep online i pocztę WWW na nowy serwer.
wsparcie klienta
Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji znajdziesz tutaj