Dropshipping to specyficzny model biznesowy, który umożliwia przedsiębiorcom sprzedaż produktów bez konieczności ich posiadania lub przechowywania. Ten rodzaj biznesu staje się coraz bardziej popularny. Dlaczego? Między innymi dlatego, że eliminuje on potrzebę posiadania fizycznego sklepu lub magazynu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o tym popularnym modelu biznesowym.

Czym jest Dropshipping?

Dropshipping to model biznesowy, w którym detalista nie przechowuje towarów w magazynie, ale zamiast tego przekazuje zamówienia klientów i szczegóły wysyłki do producenta, innego detalisty lub hurtownika, który następnie wysyła towary bezpośrednio do klienta. Model ten staje się coraz bardziej popularny w branży e-commerce w ostatnich latach, ponieważ oferuje niskie koszty i wygodę.

sklep internetowy

Dropshipping – co to znaczy?

Dropshipping jest stosunkowo prostym modelem biznesowym, który wymaga minimalnych inwestycji i konfiguracji. Aby rozpocząć biznes w modelu dropshippingowym, musisz znaleźć wiarygodnego dostawcę, hurtownię, stworzyć sklep internetowy i sprzedawać swoje produkty. Możesz osiągnąć dobry zysk z dropshippingu, ale ważne jest, aby zrobić swoje badania rynku i zrozumieć ryzyko z tym związane. Na przykład, w zależności od przepisów obowiązujących w danym kraju, może być konieczna rejestracja podatkowa. Dodatkowo, musisz mieć świadomość wszelkich kosztów wysyłki i czasu dostawy od swoich dostawców, jak również podatków i opłat, które mogą być stosowane.

Dropshipping – jak zacząć?

Znalezienie hurtowników do dropshippingu jest stosunkowo łatwe. Możesz przeszukać katalogi online w poszukiwaniu potencjalnych dostawców lub wziąć udział w targach, aby spotkać się z nimi osobiście. Alternatywnie, możesz skontaktować się bezpośrednio z producentami, aby zapytać o ich usługi dropshippingu. Po znalezieniu wiarygodnego dostawcy, założenie e-commerce dla dropshippingu jest proste. Rekomendujemy otworzenie własnego sklepu internetowego, ponieważ będzie to w dłuższej perspektywie bardziej zyskowne. Bardzo ważne jest także z zapoznaniem się z wszelkimi zasadami dropshipping, zanim jeszcze rozpoczniesz działanie.

Chcesz sprzedawać w sieci? Zrobimy Ci sklep internetowy. Sprawdź jak»

Dropshipping – co sprzedawać? Ile można zarobić na dropshippingu?

Jeśli chodzi o dropshipping, nie ma żadnych ograniczeń co do tego, co możesz sprzedawać. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy produktów, od elektroniki po odzież i akcesoria. Ilość pieniędzy, które możesz zarobić, zależy od rodzaju produktów, które zdecydujesz się sprzedać i tego, jak dobrze je wprowadzisz na rynek. Przy odpowiednich badaniach i strategiach marketingowych, możesz osiągnąć dobry zysk z dropshippingu. Według Raportu E-commerce 2022 aż 77% wszystkich badanych internautów kupuje online[1]. A to daje duże możliwości.

Dropshipping – czy się opłaca?

Dropshipping jest atrakcyjną opcją dla przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć własną działalność przy minimalnych inwestycjach i ryzyku. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, że istnieją pewne zagrożenia z nim związane, takie jak potencjalne opóźnienia w wysyłce lub problemy z jakością produktu, które mogą wpłynąć na Twoją reputację jako sprzedawcy.

Dodatkowo, istnieją opłaty związane z dropshippingiem, takie jak podatki lub koszty wysyłki, które muszą być brane pod uwagę przy obliczaniu zysków. Ostatecznie, to czy dropshipping się opłaca, zależy od tego, jak dobrze zarządzasz tym ryzykiem i jak skutecznie wprowadzasz swoje produkty na rynek. Młodzi przedsiębiorcy mogą skorzystać na tej metodzie, jednak warto oprzeć ją o projektowanie e-commerce, który będzie Twoją własnością.

Dropshipping – czy trzeba mieć firmę?

Nie musisz mieć firmy, aby rozpocząć dropshipping; jednakże, w zależności od przepisów obowiązujących w Twoim kraju, możesz potrzebować zarejestrować się w celu płacenia podatków, jeśli Twoja sprzedaż przekracza pewne progi. Dodatkowo, jeśli planujesz sprzedaż międzynarodową, może być konieczne zarejestrowanie się do opłat celnych lub innych opłat importowych/eksportowych w zależności od krajów zaangażowanych w transakcję. Jeśli postawisz na własny sklep internetowy i połączysz go z modelem dropshippingowym, wszelkie rozliczanie będzie dużo prostsze.

Jak rozliczać dropshipping?

Podczas rozliczania transakcji dropshippingowych ważne jest, aby śledzić wszystkie wydatki związane z Twoją działalnością, takie jak koszty wysyłki lub podatki płacone za importowane towary. Dodatkowo, ważne jest prowadzenie dokładnych rejestrów wszystkich transakcji sprzedaży, tak aby można było je dokładnie zgłosić w czasie opodatkowania.

Jak założyć sklep internetowy – dropshipping?

Założenie sklepu internetowego dla dropshippingu nie jest trudne. Najlepiej zrobić to z pomocą specjalistów. Nie musisz mieć żadnej specjalistycznej wiedzy, ponieważ doradcy internetowi WeNet:

  • wdrożą Twój sklep gotowy do sprzedaży,

  • utrzymają ciągłość i bezpieczeństwo sklepu,

  • zadbają o najnowsze, inteligentne rozwiązania,

  • pomogą rozwinąć Twój e-sklep.

Umów się już dziś na bezpłatną wycenę!

Źródła:

[1] https://www.iab.org.pl/aktualnosci/raport-e-commerce-2022-juz-dostepny/