Branża e-commerce w pełni odmieniła nasze spojrzenie na to, jak funkcjonuje szeroko pojęty handel. Sprzedaż produktów online wprowadziła na rynek powiew świeżości i wiele możliwości rozwoju. Firmy wykorzystują obecnie Internet do zwiększenia zysków ze sprzedaży swoich produktów. Młodzi przedsiębiorcy, widząc potencjał w prowadzeniu własnego sklepu internetowego, coraz częściej decydują się na rozpoczęcie e-biznesu. O tym, dlaczego e-commerce jest przyszłością handlu oraz ile trzeba zapłacić za własny e-sklep, dowiesz się z treści tego artykułu!

Czy e-commerce jest przyszłością handlu?

Branża e-commerce odnotowała w ostatnich latach ogromny wzrost. Patrząc na wyniki firm odnoszących największe sukcesy w tej branży, można śmiało stwierdzić, że e-handel ma się bardzo dobrze i nic nie wskazuje na to, że miałoby się to w najbliższym czasie zmienić – a już na pewno nie na gorsze. Dlaczego e-commerce przyciąga do siebie tak wielu przedsiębiorców? Jakie są zalety prowadzenia własnego e-sklepu?

 • niskie koszty prowadzenia działalności

Otwarcie własnego sklepu internetowego nie wiąże się z kosztami, które zwykle pojawiają się podczas otwierania sklepów stacjonarnych. Prowadząc e-sklep, nie musisz bowiem martwić się o koszty najmu lokalu, czy wypłat dla pracowników. Jedyne czego potrzebujesz na start, to strona WWW z modułami umożliwiającymi sprzedaż produktu online. Co ciekawe, pojawiły się modele logistyczne takie jak dropshipping, dzięki którym nie musisz magazynować towaru, ponieważ jest on wysyłany do klienta prosto z hurtowni.

 • budowa renomy marki

Każda firma, która sprzedaje swoje produkty i chce dotrzeć do szerszego grona odbiorców, powinna posiadać sklep internetowy. Daje on możliwość reklamowania firmy na skalę krajową, a często także międzynarodową. Posiadanie e-sklepu jest niezbędne dla firm, które chcą zwiększyć swoją widoczność i zbudować renomę swojej marki, dzięki której zyskają nowych klientów.

 • sprzedaż wielokanałowa

Sklep internetowy nie musi być jednym filarem Twojej firmy. Jeśli posiadasz sklep stacjonarny, powinieneś rozważyć otwarcie e-sklepu, aby docierać do większej liczby klientów i zwiększyć swoje wyniki sprzedażowe.

 •  oferta dostępna 24/7

Sklepy internetowe, w przeciwieństwie do sklepów stacjonarnych, dostępne są całą dobę, 7 dni w tygodniu. To duży plus, który z pewnością zostanie doceniony przez Twoich odbiorców. Nie będą oni musieli dostosowywać się do konkretnych godzin otwarcia sklepu – będą mogli dokonywać zakupu Twoich produktów w dowolnym momencie.

 

Stworzymy dla Ciebie profesjonalny e-sklep, który przyciągnie klientów i będzie generował zyski. Sprawdź >>

 

Ile może kosztować sklep internetowy?

Każdy sklep internetowy wymaga innego budżetu. Bardzo istotne jest to, aby odpowiedzieć sobie na pytania, które pozwolą określić Twoje potrzeby i oczekiwania. Co i dla kogo chcesz sprzedawać? Co wyróżni Cię na rynku? Powinieneś znać także podstawowe elementy każdego e-sklepu. Należą do nich:

 • fundamenty strony WWW

Każda witryna internetowa potrzebuje dwóch rzeczy, aby funkcjonować: domeny i hostingu. Domena to unikalny adres URL strony internetowej, którego ludzie używają, aby uzyskać do niej dostęp. Hosting to usługa, która polega na wynajmowaniu miejsca na serwerze, gdzie przechowywane są dane zawarte w witrynie. Dane te obejmują wszystko, od kodu witryny po jej obrazy i pliki wideo.

 • projekt graficzny sklepu internetowego

Przejrzysty, minimalistyczny projekt ułatwi odwiedzającym poruszanie się po witrynie i znajdowanie potrzebnych informacji. Jednocześnie ważne jest, aby dostosować szablon i kolorystykę projektu do branży, w której działa firma. Na przykład, jaśniejszy, zabawniejszy projekt może być odpowiedni dla witryny sprzedającej zabawki dla dzieci, podczas gdy stonowany projekt może być bardziej odpowiedni dla witryny sprzedającej usługi finansowe.

 • grafiki i treści na stronie

Treść i grafika to istotne elementy każdego sklepu internetowego. Dobra treść może przyczynić się do poprawy pozycji w wyszukiwarkach, a jednocześnie dostarczyć potencjalnym klientom ważnych informacji o Twoich produktach. Zadbaj więc, aby treści były wyczerpujące, pisane językiem treści i zgodne z zasadami SEO. Grafiki i zdjęcia są z kolei ważne, ponieważ mogą pomóc zaprezentować produkty w atrakcyjny wizualnie sposób. Należy jednak pamiętać, aby miały odpowiednie atrybuty w postaci opisów ALT (alternative text), co pomoże Google lepiej zrozumieć tematykę witryny.

 • instalacja i konfiguracja e-sklepu

Konfiguracja sklepu internetowego jest złożonym procesem. Aby mógł on funkcjonować, należy wykonać kilka kluczowych czynności. Po pierwsze, należy skonfigurować bramkę płatności, aby można było przyjmować płatności od klientów. Po drugie, należy zintegrować sklep internetowy z innymi systemami zewnętrznymi, takimi jak firmy kurierskie, aby można było realizować zamówienia.

Chociaż istnieje wiele platform, które pozwalają na stworzenie sklepu internetowego przy niewielkiej lub zerowej znajomości kodowania, rozwiązania te są często ograniczone pod względem funkcjonalności i możliwości dostosowania modułów. W związku z tym wielu przedsiębiorców korzysta z usług doradców internetowych, które pomagają im stworzyć unikalną i w pełni funkcjonalną witrynę e-commerce. W przypadku takiej współpracy musisz pamiętać, że każdy projekt wyceniany jest indywidualnie. Wynika to z faktu, że każdy e-sklep posiada inne elementy, funkcjonalności i moduły. Nie istnieje więc cennik z uniwersalnymi wycenami sklepu internetowego, natomiast niektóre firmy oferują darmową wycenę, bazując na Twoich oczekiwaniach.

Kto zajmuje się tworzeniem e-sklepów?

Posiadanie ugruntowanej pozycji w Internecie jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, rozważ współpracę z zespołem specjalistów WeNet, którzy zbudują dla Ciebie profesjonalny sklep internetowy. Taka współpraca to gwarancja tego, że Twój sklep będzie unikalny i dostosowany do oczekiwań Twoich przyszłych klientów.

WeNet oferuje bezpłatną wycenę projektu. Profesjonaliści zadbają o to, aby Twój e-sklep dorównywał sklepom liderów na rynku – był dopracowany pod kątem technicznym i wizualnym oraz zgodny z zasadami SEO. Przebieg prac nad Twoim sklepem internetowym będzie wyglądał następująco:

 • badanie potrzeb klienta
 • analiza danych i szybka wycena
 • budowa i instalacja e-sklepu
 • konfiguracja i integracja z systemami zewnętrznymi
 • testy i publikacja sklepu internetowego

Nie czekaj ani chwili dłużej! Wejdź na WeNet.pl i skorzystaj z bezpłatnej wyceny, a już niebawem będziesz posiadaczem unikalnego, cieszącego się renomą sklepu internetowego!