Search Engine Optimization (SEO) jest popularną strategią stosowaną przez firmy w celu poprawy pozycji ich strony w organicznych wynikach wyszukiwania, zdobycia większej liczby odwiedzających, a ostatecznie zwiększenia zysków. W tym artykule omówimy, jak prawidłowo pozycjonować swoją stronę internetową, od przygotowania gruntu pod SEO do wyboru właściwych słów kluczowych oraz audytu i optymalizacji witryny.

Co to jest strona internetowa?

Strona WWW to platforma, która pozwala zaprezentować światu Twój biznes. Jest to miejsce, w którym możesz zamieścić informacje o swojej firmie, produktach i usługach. Strona internetowa może być doskonałym narzędziem do pozyskiwania nowych klientów i zwiększania sprzedaży.

Czym jest pozycjonowanie strony internetowej?

Pozycjonowanie stron internetowych, znane również jako optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO), to proces dopasowania pod kątem algorytmów. Polega on na wprowadzeniu zmian w treści i strukturze strony WWW, tak aby pojawiała się ona wyżej w wynikach wyszukiwania. SEO jest ważną częścią tworzenia skutecznej strategii marketingu internetowego, ponieważ może znacznie poprawić widoczność w Google, zwiększyć ruch na stronie i zaangażować użytkowników. Dzięki temu, że internauci dowiedzą się o danej marce z jej strony WWW, może zwiększyć się również sprzedaż.

pozycjonowanie strony

Jakie znaczenie ma SEO?

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek jest niezbędna dla każdej firmy, która chce odnieść sukces w świecie online. SEO pomaga zapewnić, że Twoja strona jest widoczna dla potencjalnych klientów, którzy szukają produktów lub usług związanych z Twoją firmą. Pomaga również wyróżnić się na tle konkurencji.

Jakie są kluczowe czynniki dla skutecznego pozycjonowania strony WWW?

Aby skutecznie pozycjonować swoją stronę internetową, należy podjąć kilka kluczowych działań, takich jak np.:

 • tworzenie unikalnych i wartościowych treści,

 • wybór odpowiednich słów kluczowych,

 • wykonanie optymalizacji technicznej,

 • zadbanie o linkowanie wewnętrzne i odpowiednią strukturę,

 • dopasowanie strony do potrzeb użytkowników i wytycznych algorytmów Google,

 • wykorzystanie narzędzi SEO.

Pozycjonowanie Twojej strony internetowej może mieć ogromny wpływ na jej sukces w zakresie widoczności i zasięgu.

Sprawdź, jak Google ocenia Twoją stronę»

Optymalizacja techniczna – co można do niej zaliczyć?

Optymalizacja techniczna jest szczególnie ważna. Zaliczyć można do niej takie działania, jak m.in.:

 • tworzenie prostych i przyjaznych adresów URL,

 • wdrożenie mapy strony,

 • przygotowanie prawidłowych meta danych (meta title i meta description),

 • zapewnienie responsywnej wersji strony,

 • wykorzystanie linkowania wewnętrznego,

 • optymalizacja grafik,

 • wdrożenie danych strukturalnych oraz przekierowań,

 • instalacja certyfikatu SSL,

 • zadbanie o szybkie ładowanie witryny.

Jak wybrać właściwe słowa kluczowe?

Wybór właściwych słów kluczowych jest istotną częścią SEO. Ważne jest, aby wybrać frazy kluczowe, które są popularne, często wyszukiwane przez użytkowników i związane z Twoją branżą. Dodatkowo istotne jest, aby używać tych słów kluczowych w odpowiednich miejscach na swojej stronie, takich jak tytuły, nagłówki, meta dane, adresy URL i inne. Warto stosować również bardziej precyzyjne tzw. frazy długiego ogona (np. sukienka na studniówkę dla nauczycielki), aby móc konkurować nawet z gigantami sprzedaży internetowej. Jeśli działasz lokalnie, warto również zawierać słowa kluczowe lokalne (np. sukienka Warszawa), aby lepiej docierać do odbiorców w okolicy.

Ile kosztuje pozycjonowanie strony internetowej?

Koszt pozycjonowania strony internetowej zależy od kilku czynników, a przede wszystkim od rodzaju podejmowanych działań. Nie bez znaczenia jest też złożoność witryny i liczba podstron. Pamiętaj, że każda witryna jest inna. Najpierw trzeba więc przeprowadzić szczegółowy audyt strony WWW, aby sprawdzić jej kondycję i dobrać odpowiednie działania optymalizacyjne.

Prawidłowe pozycjonowanie strony wymaga znajomości aktualnych wytycznych robotów Google, kompleksowego zrozumienia strategii SEO, a także innych strategii reklamy online. Ważne jest, aby przeprowadzić audyt przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian, które mogłyby wpłynąć na sposób ładowania lub obsługi treści. Kolejnym krokiem jest przygotowanie strony WWW pod SEO i zoptymalizowanie wszystkich elementów. Wybór odpowiednich słów kluczowych jest również istotny, powinny być one popularne i związane z Twoją branżą. Wykonując poprawnie te kroki, możesz sprawić, że Twoja strona będzie prawidłowo pozycjonować się w organicznych wynikach wyszukiwania.

Jeśli chcesz, aby pozycjonowaniem Twojej strony WWW zajęli się specjaliści, zgłoś się do doradców internetowych WeNet. Oni wykonają audyt, dobiorą odpowiednie działania i przedstawią ich wycenę. Przeprowadzą prace i będą dostarczać regularne raporty efektywności SEO.