Chcesz zdobyć zaufanie swoich klientów? Spraw, aby Twoja strona internetowa była bezpieczna. Koniecznie zadbaj o certyfikat SSL, który jest standardem szyfrowania danych w Internecie. Czy wiesz, że nasi klienci mogą jednym kliknięciem samodzielnie wygenerować darmowy certyfikat SSL Let's Encrypt? Gdzie i jak to zrobić? Wyjaśniamy poniżej.

Co to jest certyfikat SSL?

Certyfikat SSL (Secure Socket Layer) umożliwia nawiązywanie bezpiecznych połączeń internetowych między przeglądarką a serwerem. Jest standardem szyfrowania danych na stronach WWW. Certyfikat SSL zapewnia więc poufność i chroni wszystkie przesyłane informacje, takie jak np. dane osobowe, kontaktowe, hasła, loginy czy numery kart płatniczych.

Kłódka, która wzbudza zaufanie internautów

Jak internauci rozpoznają, czy dana strona internetowa jest bezpieczna i korzysta z szyfrowanego połączenia? Otóż strony z certyfikatem SSL są odpowiednio oznaczane w pasku adresu poprzez:

  • symbol zamkniętej kłódki,
  • przedrostek https:// (zamiast http://). Litera ,,s’’ oznacza właśnie szyfrowanie danych.

Pamiętaj, że certyfikat SSL to:

  • bezpieczeństwo strony,
  • zaufanie klientów,
  • większa wiarygodność,
  • zgodność z przepisami,
  • wyższa pozycja strony w wyszukiwarkach.


Wykonaj darmowy audyt strony i popraw jej widoczność w wyszukiwarce. Wykonaj teraz >> Czym jest certyfikat Let's Encrypt?

Na rynku znaleźć można kilka rodzajów certyfikatów SSL. Let’s Encrypt to organizacja, która zapewnia dostęp do certyfikatów typu DV (Domain Validation). Certyfikat Let’s Encrypt to rozwiązanie bezpłatne, które jest uznawane przez wszystkie popularne przeglądarki internetowe. Certyfikat ten może zostać wydany każdemu właścicielowi domeny. Chętnie korzystają z niego osoby prywatne, blogerzy oraz właściciele małych i średnich przedsiębiorstw. Niektóre firmy hostingowe, w tym i-host, oferują swoim klientom zautomatyzowaną obsługę generowania i obsługi certyfikatów Let’s Encrypt w swoim panelu serwera.


Zadbaj o bezpieczeństwo swojego biznesu >>


Jak wygenerować Let's Encrypt w naszym panelu serwera?

Klienci i-host mogą już samodzielnie, łatwo i szybko wygenerować certyfikat SSL Let's Encrypt. Nie wymaga to posiadania żadnych umiejętności i wiedzy technicznej. Zastanawiasz się, jak uruchomić darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt na naszym serwerze? To bardzo proste! Tak naprawdę wystarczy jeden klik.

Najpierw trzeba zalogować się do panelu serwera. Następnie po zalogowaniu należy przejść do zakładki ,,Domeny’’ oraz do listy domen i edycji domeny.

Na dole znajdziesz przycisk ,,Wygeneruj certyfikat Let’s Encrypt’’ – wystarczy, że w niego klikniesz. Pamiętaj przy tym, że aby wygenerować darmowy certyfikat Let's Encrypt dla swojej domeny, musi ona wskazywać na Twój serwer.

Po kilku chwilach otrzymasz informację, że Twój certyfikat został wygenerowany. Od tego momentu Twoja strona internetowa będzie dostępna w wersji szyfrowanej. 

panel serwera i-host

Dlaczego certyfikat SSL jest tak ważny?

Certyfikat SSL gwarantuje bezpieczeństwo i zwiększa zaufanie internautów do danej strony internetowej. Wdrożenie certyfikatu daje użytkownikom pewność, że ich dane nie zostaną przechwycone przez osoby trzecie. Strony bez szyfrowania SSL są oznaczane jako niebezpieczne. Taki komunikat zniechęca klientów do pozostawienia swoich danych na stronie, odstrasza ich, budzi niepewność, składnia do opuszczenia strony i negatywnie wpływa na wizerunek firmy.

Warto też wspomnieć, że certyfikat SSL jest dla Google jednym z czynników rankingowych. Jeśli więc chcesz, by Twoja witryna zajmowała wyższe pozycje w wyszukiwarce, koniecznie zadbaj o to, by była bezpieczna.

Nie czekaj, jak najszybciej zabezpiecz swoją stronę certyfikatem. Masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości? Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami. Pamiętaj, że zapewniamy naszym klientom wsparcie także w czasie trwania usługi. A może chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o naszej ofercie? Wypełnij nasz formularz kontaktowy. Oddzwonimy do Ciebie i doradzimy.