Dziś każda firma, która chce zdobywać klientów i osiągać sukcesy, powinna być obecna w Internecie. To tutaj klienci poszukują bowiem firm, produktów i usług. Chcesz promować swój biznes w sieci i poprawić jego widoczność? Skorzystaj z Netskanera, czyli szybkiego i darmowego skanera widoczności online. Sprawdź, jak działa Netskaner, do czego służy i dlaczego warto go przetestować.

Dlaczego promocja firmy w sieci jest dziś tak ważna?

W ostatnich latach coraz więcej osób korzysta z Internetu, a nawyki zakupowe konsumentów uległy znaczącej zmianie. Według badania Mediapanel liczba internautów wynosi dziś już prawie 30 milionów1. Ludzie wyszukują w sieci m.in. produktów i usług. Ponadto Polacy chętnie robią zakupy bez wychodzenia z domu. Jest to rozwiązanie szybkie i wygodne, a do tego pozwala zaoszczędzić pieniądze. Jak wynika z raportu Gemius „E-commerce w Polsce 2022” aż 77% internautów kupuje online2. Odsetek ten będzie z pewnością jeszcze rósł.

Dane te pokazują, jak ważna dla przedsiębiorców powinna być obecność i aktywność w Internecie. Dziś im firma jest lepiej widoczna w świecie online, tym ma większe szanse na pozyskanie nowych klientów. Miej to na uwadze, jeśli prowadzisz własną firmę i chcesz:

 • zwiększać wyniki sprzedażowe,

 • budować rozpoznawalność na rynku,

 • wyprzedzić konkurencję,

 • dbać o pozytywny wizerunek firmy,

 • zdobywać zaufanie klientów.

Jak więc widać, reklama firmy w Internecie to dziś podstawa i klucz do sukcesu. Bez obecności w sieci trudno jest już prowadzić jakąkolwiek działalność i docierać do klientów.

Czym jest Netskaner i do czego służy?

Netskaner to darmowe, szybkie i bezpieczne narzędzie, które służy do analizy obecności firmy w Internecie. Pozwala sprawdzić jej widoczność i sprawdzić mocne i słabe strony firmy.

Jeśli skorzystasz z tego narzędzia, to sprawdzisz:

 • czy dane o Twojej, które można znaleźć w sieci, są kompletne i aktualne,

 • co dotychczasowi klienci piszą/sądzą o Twojej działalności,

 • kto jest Twoją konkurencją,

 • jakie słowa kluczowe wpisują do wyszukiwarki Twoi potencjalni klienci,

 • jak pozycjonujesz się w Google,

 • jaka jest kondycja Twojej strony WWW – czy działa szybko i jest responsywna (dopasowana do urządzeń mobilnych),

 • czy masz aktualny Profil Firmy w Google (inaczej wizytówka w Google, a wcześniej Google Moja Firma),

 • czy Twój biznes jest obecny w wartościowych katalogach firm, takich jak Panorama Firm, BiznesFinder czy pkt.pl.

Netskaner to więc narzędzie, które kompleksowo przeanalizuje pozycję Twojego przedsiębiorstwa w internetowym świecie. Można powiedzieć, że to sposób na dobrą promocję firmy w sieci.

Przeskanuj obecność swojej firmy w Internecie. Skorzystaj z szybkiego i darmowego skanera widoczności online >>>

Jak działa Netskaner?

Korzystanie z narzędzia, jakim jest Netskaner jest bardzo proste. Wystarczy wejść na https://netskaner.wenet.pl/ i wypełnić krótki formularz. Wystarczy wpisać w nim NIP, a następnie kliknąć „Wyszukaj firmę”. Narzędzie automatycznie uzupełni pozostałe pola danymi, które należy zweryfikować. W następnym kroku należy wybrać „Skanuj teraz”.

W ten oto sposób po chwili dostaniesz podstawowy raport, który pokaże mocne i słabe strony Twojej działalności. Na podany adres e-mail otrzymasz natomiast szczegółową wersję raportu w formacie PDF na temat obecności Twojej firmy w sieci. Znajdziesz w nim m.in.: liczby, analizy, wyjaśnienia trudnych terminów czy przydatne wskazówki. Dzięki temu wiedzieć, co możesz poprawić w swojej działalności w Internecie, aby działać jeszcze lepiej i efektywniej.

Dla kogo jest Netskaner i jakie przynosi korzyści?

Netskaner jest przydatnym narzędziem dla przedsiębiorców, którzy chcą:

 • sprawnie rozwijać swój biznes,

 • docierać do większej liczby klientów,

 • analizować swoje działania prowadzone online,

 • śledzić opinie klientów o firmie,

 • budować pozytywny wizerunek swojej marki.

Jest to więc rozwiązanie dla każdego właściciela firmy, któremu zależy na rozwoju jego działalności oraz na tym, aby docierać ze swoją ofertą do szerszego grona odbiorców.

Netskaner jest polecany zwłaszcza przedsiębiorstwom z sektora MŚP, które chcą znaleźć swoje miejsce na rynku, efektywnie rywalizować z konkurencją i poznać opinie internautów o swojej działalności.

Netskaner może przynieść wiele korzyści firmie. Pozwala przede wszystkim kontrolować i zarządzać danymi firmy, monitorować jednocześnie różne kanały, analizować pozycję w Internecie i sprawdzać efekty działań marketingowych.

1https://media-panel.pl/pl/aktualnosci/wyniki-badania-mediapanel-za-czerwiec-2023/

2https://www.gemius.pl/wszystkie-artykuly-aktualnosci/raport-e-commerce-2022-juz-dostepny.html