Czym jest UX? Poznaj cechy strony przyjaznej dla użytkownika

Dodano: 2021-06-23

UX

Strona internetowa powinna być dostosowana do oczekiwań i potrzeb jej odbiorców. Już na etapie projektowania należy więc wziąć pod uwagę wygodę użytkownika. Aby czuł się usatysfakcjonowany podczas przeglądania witryny, niezbędne jest zadbanie o dobry UX. Co to jest UX i co oznacza, że strona jest przyjazna użytkownikowi? Jak sprawić, by firmowa strona przyciągała uwagę potencjalnych klientów? Wyjaśniamy w artykule. 

Czytaj dalej...

Certyfikat SSL, czyli jak zabezpieczyć swoją stronę WWW

Dodano: 2021-05-28

img

Każdy właściciel firmowej strony internetowej powinien zadbać o jej bezpieczeństwo. Głównym na to sposobem jest instalacja certyfikatu SSL, który jest standardem szyfrowania danych na stronach WWW. Certyfikat SSL wzbudza zaufanie internautów i zapewnia wyższe pozycje w Google. Co się jednak stanie, gdy strona nie będzie nim zabezpieczona? Dlaczego korzystanie z szyfrowanego połączenia jest dziś już koniecznością? Odpowiedzi znajdziesz w artykule.

Czytaj dalej...

Domena internetowa – czym jest i jak wybrać najlepszą?

Dodano: 2021-04-27

domena

Domena to obok hostingu kolejny element, który jest niezbędny do powstania strony i udostępnienia jej dla użytkowników Internetu. Domena jest unikalnym adresem Twojej strony WWW, dlatego nie może być przypadkowa. Wybór domeny jest bardzo ważny, gdyż jej nazwa może wpływać na sukces Twojego biznesu. Czym więc kierować się przy jej wyborze i w jaki sposób ją zarejestrować? Podpowiadamy w artykule.

Czytaj dalej...

Korzyści z używania PrestaShop – dlaczego warto założyć sklep internetowy?

Dodano: 2021-03-25

img

Rynek e-commerce w Polsce i na świecie stale rośnie. Podobnie jak odsetek internautów dokonujących zakupów w Internecie. Dlatego warto zastanowić się nad przeniesieniem sklepu do Internetu. Z jakimi zaletami się to wiąże? Czym jest Prestashop oraz dlaczego warto z niego skorzystać? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w naszym artykule.

Czytaj dalej...

Tworzenie firmowej strony internetowej. Jaką opcję warto wybrać?

Dodano: 2021-01-21

img

Strona internetowa jest niezbędnym elementem każdego przedsiębiorstwa, które chce zdobywać klientów i odnosić sukcesy. Powinna zatem sprawnie działać, być funkcjonalna, odpowiednio zoptymalizowana i przyjazna zarówno dla użytkowników, jak i dla wyszukiwarek. Myślisz o stworzeniu firmowej strony WWW i zastanawiasz się, jakie rozwiązanie wybrać? Poznaj wady i zalety każdego z nich.

Czytaj dalej...

Optymalizacja SEO – czym jest i z jakich działań się składa?

Dodano: 2020-12-09

img

Optymalizacja SEO pomaga stronie internetowej osiągnąć wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania oraz sprawia, że witryna jest zgodna z aktualnymi wytycznymi algorytmów Google. Dzięki określonym działaniom strona WWW jest w pełni sprawna, funkcjonalna i przyjazna nie tylko dla robotów wyszukiwarki, lecz także dla użytkowników. Chcesz, by Twoja firmowa strona wyświetlała się jak najwyżej i przyciągała potencjalnych klientów? Dowiedz się, czym jest SEO i z jakich podstawowych działań się składa.

Czytaj dalej...

Jakie są częste błędy na stronach internetowych firm?

Dodano: 2020-11-19

img

Strona internetowa to wizytówka firmy i miejsce, które tworzy jej wizerunek. Musi zatem wywierać na użytkownikach pozytywne wrażenie i działać w pełni sprawnie, szybko i intuicyjnie. Niestety wiele witryn zawiera pewne nieprawidłowości, co sprawia, że nie są w pełni funkcjonalne. Dowiedz się, jakie błędy na stronach internetowych zniechęcają internautów najczęściej i co powoduje utratę klientów. 

Czytaj dalej...

Rodzaje hostingów, czyli jaki hosting wybrać?

Dodano: 2020-10-20

img

Kluczowym czynnikiem, wpływającym na wybór hostingu jest określenie wszystkich swoich potrzeb oraz kwoty, jaką chcemy na niego przeznaczyć. Zastanawiasz się, który hosting będzie najlepszy dla Twojej strony internetowej? Poznaj cztery rodzaje hostingów i wybierz ten, który najbardziej odpowiada oczekiwaniom i wymaganiom Twojego biznesu.

 


Czytaj dalej...

Zabezpieczenie Wordpressa przed atakami brute force.

Dodano: 2017-01-17

img

Atak brute force na stronę opartą o popularny system Wordpress wykonać może nawet średnio rozgarnięty dzieciak - wystarczy, że znajdzie odpowiedni skrypt w internecie i sciagnie do niego odpowiednio dużą bazę haseł. W tym artykule podpowiemy Wam jak temu zapobiec.

 

Czytaj dalej...

Indywidualna ochrona antyspamowa

Dodano: 2016-06-28

img

Zdarza się, zwłaszcza w zastosowaniu biznesowym, że standardowe poziomy ochrony antyspamowej nie wystarczają. Trzeba wtedy dostosować siłę filtrów nawet dla pojedynczego użytkownika

Czytaj dalej...

Zainstaluj sobie Wordpressa pięcioma kliknieciami.

Dodano: 2016-03-17

img

Wordpress to chyba najpopularniejsza platforma blogowa na świecie. Teraz możesz ją zainstalować za pomocą kilku kliknięć.

Czytaj dalej...

Php 5.6 na serwerach www.i-host.pl

Dodano: 2016-01-20

img

 

Pragniemy poinformować, że do panelu zarządzania serwerem trafiła funkcjonalność zmiany wersji php.

Czytaj dalej...

Nowy wygląd panelu webmail.

Dodano: 2016-01-07

Wygląd naszego webmaila był nieco przestarzały, dlatego też otrzymał on dziś nowy wygląd.

Czytaj dalej...

Świąteczne życzenia.

Dodano: 2015-12-23

Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia chcemy życzyć Wam, aby te święta, jak i nadchodzący rok upłynęły Wam w spokoju i radości.  Niech zdrowie Was nie opuszcza, szczęście wypełnia, a wszystkie życzenia które sobie wymyślicie niech się spełnią!

Czytaj dalej...

Domeny .biz 53% taniej!

Dodano: 2015-12-10

img

Tylko do końca roku nowe rejestracje domen .BIZ oferujemy w cenie 19 zł netto! Zapraszamy do skorzystania z promocji na domeny dla biznesu.

 

Czytaj dalej...

Świetne ceny na domeny - tylko do końca wrzesnia!

Dodano: 2015-09-15

img

Tylko do końca września możecie zarejestrować atrakcyjne końcówki domenowe w rewelacyjnych cenach.

Czytaj dalej...

Ograniczenie możliwości włamania do Wordpressa

Dodano: 2015-09-10

img

Poważnym problemem trapiącym ostatnio strony oparte na popularnym Wordpressie są próby włamania za pomocą metody brute force.

Czytaj dalej...

Przyśpieszamy Wordpressa!

Dodano: 2015-09-08

img

Wordpress jako platforma na blog, stronę internetową czy nawet wizytówkę jest świetny. Niestety aplikację tę, zwłaszcza po zainstalowaniu dużej ilości wtyczek, lub wielkiego motywu dręczy poważna przypadłość - bywa wolna.

Czytaj dalej...

Nowa wersja Wordpressa o numerze 4.3 została wydana.

Dodano: 2015-08-24

img

Z końcem sierpnia 2015 roku ekipa popularnej platformy Wordpress wypuściła nową wersję swojej aplikacji, oznaczonej numerem 4.3.

Czytaj dalej...

Joomla 3.4 i problemy z eacceleratorem.

Dodano: 2015-03-09

 

img

Korzystacie z popularnego CMSa Joomla? Wiedzcie, że wydana kilkanaście dni temu wersja 3.4 może sprawić problem, jeżeli Wasz dostawca usług hostingowych korzysta z rozszerzenia eaccelerator.

 

Czytaj dalej...

Instalacja wordpressa w sześć minut.

Dodano: 2015-02-18

img

Wiele osób chciałoby stworzyć swoją unikalną stronę internetową, ale obawia się kosztów, lub nie wie jak to zrobić. Dla nich właśnie przygotowaliśmy ten miniporadnik video, gdzie pokazujemy jak zrobić to w sześć minut.

 

Czytaj dalej...

O Wandzie co Niemca nie chciała.

Dodano: 2015-02-12

 

img

Oczywiście w wersji współczesnej. Wandą jest polską klientką, a Niemcem niemiecka firma hostingowa dokonująca od kilku lat podboju polskiego rynku usług hostingowych.

Czytaj dalej...

Wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku!

Dodano: 2014-12-23

img

Z okazji nadchodzących Świąt i Nowego Roku najserdeczniejsze życzenia składa cała ekipa i-host.pl.

 

Czytaj dalej...

www.i-host.pl gotowy na obsługę nowych domen globalnych.

Dodano: 2014-11-28

img

W czerwcu 2012 ICANN, instytucja odpowiedzialna za przyznawanie nazw domen zapowiedział uruchomienie ponad 2000 nowych domen globalnych.

Czytaj dalej...

Historia jednego włamania

Dodano: 2014-11-26

img

Wpis ten dotyczy forum IP.Board, ale powinni go przeczytać wszyscy administrujący aplikacjami webowymi pozwalającymi na edycję szablonów przez panel administracyjny. Dotyczy on ciekawej metody infekcji forum z którą nie miałem jeszcze do czynienia.

Czytaj dalej...

Poważne błędy w Moodle

Dodano: 2014-11-24

img

18 listopada zespół moodle wypuścił nową wersję swojej aplikacji usuwającą szereg problemów bezpieczeństwa

 

Czytaj dalej...

Ekologiczna serwerownia

Dodano: 2014-11-21

 

img

Każdy, kto miał do czynienia z zarządzaniem infrastrukturą serwerową wie, że rachunki za prąd potrafią przyprawić o ból głowy. Jednym z pomysłów na oszczędzanie, a jednocześnie zadbanie o naszą planetę jest odzyskiwanie ciepła generowanego przez serwery.

Czytaj dalej...

Krytyczna dziura w Wordpress 4.0

Dodano: 2014-11-21

img

Krytyczna dziura w Wordpress

Czytaj dalej...

Strony błędów nie muszą być nudne.

Dodano: 2014-11-14

img

Strony błędów, są to informacje zwracane przez serwer www w przypadku napotkania jakiegoś problemu - na przykład gdy plik do którego się odwołujemy nie istnieje wysyłany jest kod 404, wraz z odpowiednią stroną.

Czytaj dalej...